Makijaż
Dodaj komentarz

91. ceremonia wręczenia Oscarów – nominowani w kategorii najlepsza charakteryzacja

We wtorek 22 stycznia 2019 Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła tegoroczne nominacje do Oscarów, najważniejszych hollywoodzkich nagród filmowych.

Liderami tego rozdania Oscarów są „Roma” Alfonso Cuaróna i „Faworyta” Yorgosa Lanthimosa. Obydwa te  filmy zebrały po 10 nominacji (w tym w najważniejszych kategoriach – dla najlepszego filmu, za najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz oryginalny).
Na liście nominacji znalazł się również polski film „Zimna Wojna”, ma szansę w aż 3 kategoriach (najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser oraz najlepsze zdjęcia).
Jednakże  – z racji profilu bloga dzisiaj chciałabym się skupić na kategorii NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA 🙂 (czyli mowa o Make-up and Hairstyling).

Border (Granica)
Göran Lundström and Pamela Goldammer
Film w którym charakteryzacja jest prosta i rażąca jednocześnie. Dwoje pierwszoplanowych aktorów musiało przemienić się w kogoś pomiędzy człowiekiem, a kreaturą.
Charakteryzacje obejmowały nową skórę na twarzy – zmiana jej struktury oraz kształtów. Dodatkowo peruki.
Szczegóły tego procesu oraz więcej zdjęć można przeczytać (po angielsku) i obejrzeć na stronie: https://makeupmag.com/troll-models/
border_by_ali_abassi_still21c2a9meta_sparkkc3a4rnfilm_ab_2018
Eero-Milonoff-Eva-Melander-credit-AP
pamelagoldammer2
Mary Queen of Scots (Maria, królowa Szkotów)
Jenny Shircore, Marc Pilcher and Jessica Brooks
Film kostiumowy, gdzie zawsze spektakularny jest ubiór danych postaci oraz fryzury. Tutaj mamy do czynienia – z moim zdaniem – bardzo spektakularną przemianę Margot Robbie. Zaczyna się dość niewinnie od protezy nosa na pewno, delikatnej zmianie rysów twarzy. Następnie po chorobie struktura skóry ulega zmianie, zniszczeniu wręcz. Potem jest już tylko gorzej – czyli maskowanie wszystkiego pod grubą warstwą makijażu.
W ruch poszły również peruki, warto zwrócić na przepiękne fryzury w zasadzie dla wszystkich kobiet grających w filmie. Widziałam go i naprawdę polecam obejrzeć.
21696991.png781c6f80-58c4-4514-849a-4e75b002cf94MARY QUEEN OF SCOTS
Vice (Vice)
Greg Cannom, Kate Biscoe and Patricia DeHaney
Film przedstawia losy Dicka Cheneya, który był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych w czasie obu kadencji George’a W. Busha. Akcja produkcji rozpoczyna się w latach 60 – tak więc wszystkich aktorów należało dopasować strojami oraz fryzurami. Najbardziej spektakularną przemianę ma tutaj Christian Bale, który wciela się w główną rolę. Jest to kombinacja makijażu z protezami oraz perukami. Greg Cannom w wywiadach powiedział, że musiał użyć wszystkich narzędzi jakie ma oraz wszystkich swoich tricków.
O przemianach na przestrzeni lat można szczegółowo przeczytać tutaj (po angielsku): https://www.hollywoodreporter.com/behind-screen/how-vices-makeup-designer-turned-christian-bale-dick-cheney-1167894
christian_bale_in_full_makeup_as_dick_cheney_in_vice-split-h_2018
Vice

 

Osobiście najbardziej podobała mi się charakteryzacja w filmie „Maria, królowa Szkotów”. Jest ona uważam najciekawsza z nich wszystkich, do tego wymyślne fryzury i kostiumy tworzą spektakularną całość, jak również piękna, gładka i świetlista skóra Saoirse Ronan od której nie mogłam oderwać wzroku kiedy tylko pojawiła się na ekranie.
Uważam jednak, że statuetkę zgarną makijażyści pracujący przy filmie „Vice”, wydaje mi się że Akademia bardzo lubi pracę na protezach, ponadto  Greg Cannom jest bardzo cenionym makijażystą, wielokrotnie nagradzanym.
86thoscars_logo4
Co powinno wygrać Waszym zdaniem? 🙂
Czy jeszcze jakieś wiadomości powinnam tutaj uzupełnić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.